Japoński rytuał pielęgnacji twarzy z pędzlami

Girls Best Friend

To tradycyjny codzienny rytuał pielęgnacyjny, który przywraca skórze równowagę oraz pozwala utrzymać jej dobrą kondycję. Kluczowym elementem japońskiej pielęgnacji jest jej właściwe i dokładne oczyszczenie na które warto poświęcić kilka dodatkowych minut dziennie, bo tylko tak przygotowana cera ma możliwość przyjęcia możliwie najwięcej substancji aktywnych ze stosowanych przez nas preparatów pielęgnacyjnych. Dlatego dwufazowe oczyszczenie ze szczoteczkami Girls Best Friend nie tylko przywróci komfort skórze, ale również zwiększa efektywność kosmetyków.

 

Krok pierwszy - demakijaż olejkiem

Dla Europejek, które do demakijażu zwykle stosują emulsje, mleczka lub płyny, użycie olejku może być zaskakujące i niezrozumiałe. Dla Azjatek natomiast to jak najbardziej naturalny wybór, który nie jest wcale uzasadniony klimatem Dalekiego Wschodu. Olej bowiem doskonale rozpuszcza i usuwa nie tylko makijaż, ale również nadmiar sebum i codzienne zanieczyszczenia, a co najważniejsze nie wysusza cery!

Niewielką ilość olejku rozetrzyj na dłoniach, aby lekko go rozgrzać, a następnie przetrzyj nim cerę. Nie staraj się wmasować olejku, działaj tylko na powierzchni skóry. Wykonuj ruchy delikatne, ale zdecydowane. Następnie zmyj olejek z twarzy pod bieżącą wodą. Do demakijażu oczu użyj wacika nasączonego olejkiem, który bez problemu poradzi sobie nawet z mocnym makijażem i wodoodpornym tuszem. 


Krok drugi - mycie

To bardzo ważny etap, który pozwala nam dokładnie oczyścić cerę i prawidłowo przygotować ją na przyjęcie wszystkich składników odżywczych z kosmetyków pielęgnacyjnych, które będziemy aplikować w późniejszych krokach. Sekretem właściwego oczyszczenia jest szczoteczka do mycia Girls Best Friend. Jej bardzo delikatne i cieniutkie włosie w połączeniu z kosmetykiem i wodą tworzy gęstą pianę, która dociera głębiej i skuteczniej działa wewnątrz porów. Szczoteczka spełnia również rolę bardzo delikatnego peelingu, który usuwa tylko te komórki, które naprawdę są na to gotowe.

null

Do oczyszczenia nieco trudniej dostępnych miejsc takich jak okolice skrzydełek nosa, gdzie często zbiera się nadmiar sebum i powoduje powstawanie zaskórników, użyj małej szczoteczki. Jest doskonała do miejscowego i bardzo precyzyjnego działania. 


Krok trzeci - tonizowanie

Ostatnim etapem zamykającym proces oczyszczania i przywracającym skórze właściwe pH jest tonizowanie. Szukając produktu dla siebie wybierajmy te toniki, które nie naruszają płaszcza hydro-lipidowego skóry oraz posiadają dodatkowe działanie w postaci nawilżenia, łagodzenia lub wzmocnienia. Sposób aplikacji zależy od formy podania kosmetyku. Możemy standardowo wklepać tonik, przetrzeć cerę nasączonym tonikiem lub zdecydować się na coraz popularniejsze w formie mgiełki i po prostu spryskać nim twarz.

Tonik stosuj zaraz po umyciu twarzy, kiedy pory są jeszcze otwarte i umożliwiają maksymalne nawilżenie. Już po 1 minucie ich absorpcja spada zaledwie do 40%. 


Krok czwarty - maski pielęgnacyjne

Jeśli zależy nam, aby zapewnić skórze dodatkowy intensywny zastrzyk składników odżywczych oraz ekstra nawilżenie średnio raz w tygodniu warto zastosować maskę. Najważniejsza jest jej właściwa aplikacja. Używając pędzla do masek Girls Best Friend o spłaszczonym kształcie z łatwością precyzyjnie i równomiernie rozprowadzimy kosmetyk na całej twarzy. Zwiększymy tym jego wydajność, zachowamy pełną higienę w trakcie aplikacji oraz uzyskamy komfort profesjonalnego zabiegu gabinetowego / kosmetycznego.

null

Pędzel doskonale aplikuje maski kremowe, z glinką oraz kwasy złuszczające. Dodatkowo świetnie sprawdza się do mieszania i rozrabiania z wodą gotowych maseczek w proszku. 


Krok piąty - odżywienie

Ostatni etap, zamykający japoński rytuał to zastosowanie kremu pielęgnacyjnego. Jego odpowiedni dobór do potrzeb naszej cery jest teraz wyjątkowo istotny. Dzięki prawidłowemu i starannemu oczyszczeniu zwiększyliśmy możliwości absorpcji skóry i pobierze ona teraz znacznie więcej substancji odżywczych z kosmetyku. Dlatego do aplikacji kremów najlepiej stosować specjalnie do tego stworzony pędzelGirls Best Friend. Jego kształt pozwala dokładnie i równomiernie rozprowadzić kosmetyk, również w okolicach skrzydełek nosa i kącikach oczu.

null

Przy aplikacji kosmetyków pielęgnacyjnych kieruj się zasadą ich właściwej kolejności. Zacznij od tych, które mają lżejszą konsystencję i mają dotrzeć do głębokich warstw skóry. Na końcu stosuj zaś te gęste, których rolą jest pozostanie na powierzchni skóry i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi.

Nie zmywaj z pędzla i rąk nadmiaru kosmetyków. Wykorzystaj je w całości i wmasuj w dekolt oraz szyję, które również potrzebują odżywienia.